Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atuty UczelniStudiuj praktycznie!

01W nowoczesnych laboratoriach gnieźnieńskiej Uczelni studenci zdobywają nie tylko wiedzę ale i praktyczne umiejętności.
Jak podkreśla Rektor Uczelni, prof. dr hab. J. Garbarczyk student powinien nabyć takie umiejętności, które pozwolą mu samodzielnie rozwiązywać problemy natury technicznej czy organizacyjnej. W Gnieźnie staramy się stwarzać takie warunki studiowania, aby każdy student miał swoje własne stanowisko z dostępem do aparatury badawczej. Dzięki podpisanym umowom partnerskim studenci, pracownicy naukowi  PWSZ w Gnieźnie mają możliwość kształcenia się poza granicami kraju oraz uczestniczenia we wspólnych projektach badawczych.
Studenci mają możliwość odbycia praktyk, staży, czy też realizacji tematu pracy dyplomowej w firmach w całej Polsce a nawet za granicą. Uczelnia organizuje dla swoich studentów  wycieczki naukowe do zakładów produkcyjnych.

Studenci PWSZ wyjeżdżają w ramach programu Erasmus na semestr studiów do uczelni w Holandii, Portugalii, na Litwie, w Niemczech oraz na praktyki do Grecji.     
Nasi absolwenci zdobywają nagrody w konkursach na najlepsze prace inżynierskie w dziedzinach zarządzania i inżynierii produkcji oraz informatyki.  

Nasze atuty

  • Nie musisz płacić za naukę na studiach stacjonarnych (PWSZ w Gnieźnie to Uczelnia publiczna), możesz się ubiegać o pomoc materialną w formie stypendiów.
  • Gwarantujemy urozmaicony i ciekawy program studiów, który sprawi, że staniesz się specjalistą w danej dziedzinie kształcenia, jak również będziesz przygotowany do podjęcia studiów magisterskich w innych uczelniach akademickich; m.in. w Politechnice Poznańskiej.
  • Realizujemy kształcenie o profilu praktycznym zgodnie z nową ustawą „Prawo o szkolnictwie wyższym, nasi studenci będą realizowali co najmniej trzymiesięczne praktyki zawodowe. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy zdobywanej na studiach i przygotowanie do przyszłej pracy.
  • Oferujemy możliwość wyjazdów na semestr studiów, praktyki i staże studenckie do uczelni partnerskich w Europie w ramach programu Erasmus+.
  • Będziesz miał okazję uczyć się od profesorów z bogatym dorobkiem naukowym oraz młodych pracowników nauki, którzy realizują badania m.in. w poznańskich ośrodkach akademickich.
  • Zapewniamy komfortowe warunki studiowania z wykorzystaniem nowoczesnej bazy laboratoryjnej w Kampusie przy ul. Wrzesińskiej.
  • W Uczelni działa Akademickie Biuro Karier, które pomaga znaleźć ciekawe praktyki studenckie i staże absolwenckie.
  • Możliwość zmiany kierunku na studiach inżynierskich po 1 roku studiów ze względu na dużą liczbę przedmiotów ogólnych – wspólnych dla studiów inżynierskich!
  • Dbamy o przyszłość naszych Absolwentów - zgodnie z raportem Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych - 80% absolwentów podejmuje pracę zaraz po studiach!

 Studiujpraktycznie.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com