Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII EDYCJA MARATONU CHEMICZNEGOSerdecznie zapraszamy na VII edycję testu z wiedzy chemicznej - „MARATON CHEMICZNY”

Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego i kujawsko - pomorskiego.

Nazwa konkursu nawiązuje do słynnych biegów maratońskich. Zawodnicy mają za zadanie samodzielnie rozwiązać test, składający się z 42 pytań i mają na to 195 minut. Tematyka pytań obejmuje zakres programowy realizowany w szkołach ponadgimnazjalnych, na zajęciach z chemii (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

Ta innowacyjna formuła konkursu, ma za zadanie: popularyzację nauk chemicznych, rozwijanie zainteresowań tą dziedziną nauki wśród młodzieży ponadgimnazjalnej a także promowanie osób o szczególnych predyspozycjach do wykonywania zawodów technicznych.

Tegoroczny test odbędzie się: 28 lutego br., w godz. o godz. 10:00 w Kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, przy ul. Wrzesińskiej 43-55, w budynku nr 5 (sala 112).

Miło nam poinformować, że atrakcyjne nagrody dla tegorocznych laureatów MARATONU CHEMICZNEGO ufundowała firma PAROC Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Trzemesznie, a honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął JM Rektor PWSZ Gniezno, dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 23 lutego br.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

01
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com