Studiuj Pielęgniarstwo i odbieraj stypendia!

Miło nam poinformować, że projekt unijny „Studiuj Pielęgniarstwo w PWSZ w Gnieźnie” złożony w konkursie  nr POWR.05.03.00-IP.05-00-003/17 otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich w wysokości 4.030.240 zł. Łączna wartość projektu to 4.652.440 zł. Większość wsparcia finansowego trafi do studentów, którzy będą chcieli studiować na kierunku Pelęgniarstwo.

Głównym założeniem projektu jest zwiększenie liczby absolwentów kierunku pielęgniarstwo, ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu.
Realizacja projektu będzie polegała na następujących działaniach:
1.    Program stypendialny, z którego korzystać będzie do 50% studiujących na danym roku, którzy w poprzednim roku kształcenia osiągnęli najwyższe wyniki. Stypendia w kwocie do 500 zł przyznawane będą na dany rok akademicki, będzie można z nich korzystać przez maksymalnie 4 semestry, co w praktyce oznacza możliwość uczestniczenia w programie stypendialnym nawet przez dwa ostatnie lata studiów.
2.    Finansowanie zajęć dodatkowych, znacznie wykraczających poza standardowy program kształcenia, poszerzające kompetencje zawodowe absolwentów i uwzględniające najnowsze postulaty epidemiologiczne i demograficzne oraz umożliwiające nabycie kompetencji w zakresie prowadzenia działań profilaktycznych.
3.    Stypendium dla studentów za praktyki zawodowe obowiązkowe, zgodne z aktualnymi wymogami Europejskiej Ramy Jakości Praktyk i Staży.
4.    Stypendia dla studenta za praktyki zawodowe ponadprogramowe, w wymiarze co najmniej 120 godzin, których program opracowany będzie wspólnie z pracodawcami z branży opieki medycznej, co zapewnia studentom zdobycie umiejętności pożądanych przez pracodawców. Praktyki zostaną przeprowadzone wyłącznie w placówkach paliatywno - hospicyjnej, placówkach opieki długoterminowej, na oddziałach onkologii i oddziałach geriatrycznych.
5.    Szkolenia dla kadry dydaktycznej uczelni.

fundusze