Uczniowie w roli studentów

07Dnia 17 listopada 2010 roku laboratoria Instytutu Ochrony Środowiska po raz kolejny odwiedzili uczniowie z zaprzyjaźnionego II Liceum im. Dąbrówki w Gnieźnie. Celem wizyty było uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych. Dwie grupy uczniów wykonywały ćwiczenia z zakresu drugiej klasy liceum. W laboratorium chemicznym przeprowadzali reakcje barwne, reakcje redox oraz strącali osady. Wyzwaniem było dla nich izolowanie DNA z cebuli w laboratorium mikrobiologicznym. Ciekawe doświadczenia oraz możliwość bezpośredniego kontaktu ze sprzętem i odczynnikami są okazją do pogłębiania wiedzy uczniów.